sierpnia 23, 2021

POLECANE STRONY

The Pagan Federation - To organizacja zrzeszająca pogan z różnych krajów i kontynentów. Kontynuuje na gruncie międzynarodowym działalność brytyjskiej Federacji Pogańskiej.

Miedzynarodowa Federacja Pogańska (Strona w języku polskim) - Pierwotnym celem federacji było powołanie organizacji na rzecz kampanii, która aktywnie miała przeciwstawiać się ignorancji i negatywnym postawom towarzyszącym pogaństwu, które były silne w Wielkiej Brytanii i które oczywiście istnieją w różnych formach do dzisiaj.

Esoterica - to stały projekt dr Sledge'a, w ramach którego produkuje on materiały wideo na Youtube, aby zgłębiać tematy zachodniego ezoteryzmu, takie jak magia, mistycyzm, alchemia, kabała, filozofia hermetyczna, teozofia i inne. Niestety, tematy te są niedoceniane i błędnie przedstawiane w naszym systemie edukacji, a dostęp do wiarygodnych, naukowych informacji w tej dziedzinie w Internecie jest niewystarczający.  Dr Sledge ma nadzieję kontynuować zgłębianie tych tematów poprzez przystępne filmy na swoim kanale. 

Prima Materia - Kanał na platformie YouTube prowadzony przez Anetę. Porusza ona tematy głównie związane z alchemią.

Słowiańska Czarownica - Profil na Instagramie prowadzony przez rodzimowierczynię słowiańską. Od niej dowiecie się prawie wszystkiego na temat Rodzimowierstwa Słowiańskiego.

Idżys - Na jej kanale na YouTube znajdziecie recenzje książek, wskazówki oraz serię filmów na temat inspirujących postaci historycznych, a także wiele wiele innych rzeczy na temat czarostwa.  

Z Magicznej Biblioteczki - To profil na Instagramie, na którym znajdziecie w głównej mierze recenzje magicznych książek. Założycielka prowadzi również kanał na YouTube, gdzie prowadzi Magiczne Pogaduszki.

Druidyzm.pl - Strona internetowa poświęcona druidyzmowi, prowadzona przez polskiego druida Emrysa, który ukończył pełne szkolenie Zakonu Druidów. ,,Przewodnik po duchowości, kapłan, celebrant. Współzałożyciel Stowarzyszenia W Kręgu. Twórca tekstów, legend i treści wspierających zachowanie i rozwój regionalnej tradycji. Członek Rady Kultury Miasta Iławy." (cytat ze strony)

Czarownictwo.pl - Blog arcykapłana wicca oraz założyciela wydawnictwa Bibliotheca Alexandrina, które ma na celu przybliżenie polskiemu czytelnikowi klasycznych książkowych pozycji z zakresu wicca, czarownictwa oraz magii.

Wiccański Krąg - Strona istnieje od czerwca 2011 roku. Obecnie prowadzona jest przez kilkoro inicjowanych wiccan z linii Whitecroft oraz ich przyjaciół.

Wicca.pl - Tematem tej strony jest wicca, neopogańska inicjacyjna religia misteryjna oraz historyczne i współczesne pogaństwo. Prowadzi ją Enenna - inicjowana w Anglii wiccanka, która jako pierwsza rozpoczęła tradycję wicca na stałe w Polsce.

Wszystkie Symbole - To strona, na której znajdziecie wytłumaczenie znaczenia prawie każdego symbolu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz