marca 12, 2022

Jakich książek unikać?

W ostatnich latach na rynku polskim jak i zagranicznym pojawiło się wiele książek na temat czarostwa i pokrewnych mu dziedzin. Wiele książek przyciąga was piękną okładką i cudownie zapowiadającym się tytułem. Niestety w większości przypadków takie książki są od razu do skreślenia z naszej listy czytelniczej. Poniżej przedstawiam wam najgorsze książki na polskim rynku jakie możecie usunąć ze swojej "witchy" listy. 

Ta książka miesza wicca z rodzimowierstwem słowiańskim. Są to kompletnie dwie różne religie. Mogę wam porównać to do tego jakby ktoś napisał książkę o ścieżce, która łączy buddyzm i chrześcijaństwo. Totalnie dwie różne drogi. Tutaj jest recenzja, gdzie Weronika, inaczej Słowiańska Czarownica recenzuje książkę i opowiada o wszystkich błędach w niej zawartych: 
Słowiańska Czarownica - Recenzja „Słowiańska Wiedźma”


Wszystkie książki Arin Murphy-Hiscock nie są wartościowymi pozycjami. Wszystkie uogólniają pojęcie czarostwa uproszczając je do roślinek i kuchni. Na temat tego dlaczego nie powinno się używać określeń Green Witch i innych opowiedziałam w artykule: Green witch, kitchen witch, lunar witch...? Stanowcze NIE!

Uważajcie na kolejne powstające książki, które wyglądają ładnie i estetycznie, bo zazwyczaj tylko na tym kończy się ich rzetelność. Podałam wam tutaj książki, które przeczytałam, przejrzałam (bo to często widać już po spisie treści, czy książka ma nam do przekazania coś wartościowego czy nie). 

Niestety w obecnych czasach jest ogromny wylew takich książek, dlatego moim zdaniem, nie warto wchodzić do Empiku czy innych popularnych księgarni po książki o czarostwie. Znacznie lepsze są starsze książki lub (dla wielu niestety) książki w innych językach. Najwięcej jest ich w języku angielskim. 

Książki warte uwagi znajdziecie w zakładce: Spis polecanych książek. Pamiętajcie, że nie musicie się przerażać cenami za nie, ponieważ ogrom z polecanych książek znajdziecie w bibliotekach, lub w wersji elektronicznej. 

Warto na pewno rozmawiać i poznawać ludzi w tym środowisku. To jest moja strona i moje zdanie na wiele tematów, dlatego zachęcam was do rozmawiania i poznawania innych ludzi zajmujących się czarostwem i dziedzinami pokrewnymi. 

Inne strony na temat czarostwa i nie tylko znajdziecie w zakładce: Polecane Strony

Tym bardziej książka obiecuje wam bogactwo, miłość i gruszki na wierzbie, przyciąga was cudowną okładką, a dodatkowo zawiera gotowe rytuały i zaklęcia to tym bardziej jest do wyrzucenia. Jest ich tak dużo, że nie dam rady wszystkich złych książek tutaj umieścić. Zazwyczaj te książki uciekają do oczywistych rzeczy, jak to, żeby myć się, żeby być czystym, a także do totalnych bzdur, które jedynie działają na nas i naszą autosugestię, przykładowo, żeby wkładać kamienie w stanik jeśli chcemy osiągnąć sukces lub chronić się przed czymś. Jeśli chcecie przeczytać którąś z tych książek to proszę bardzo, czytajcie i kreujcie swoje zdanie, ale zawsze pamiętajcie o dystansie do informacji tam zawartych. Czarostwo to ciągła nauka i proces. Zawsze zadawajcie sobie pytanie dlaczego chcecie się w to zagłębiać, jaki jest wasz cel. Nie każdy musi się odnajdywać w czarostwie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz