listopada 04, 2020

WITCHCRAFT

 WITCHCRAFT - Po polsku Czarostwo. 

Czarostwo nie jest super kolorowe. To nie tylko klimatyczne dynie, kwiatki we włosach i zaklęcia miłosne. Chociaż dynie i kwiaty mogą być świetnym dodatkiem do praktyki. Oczywiście jeśli chcesz możesz chodzić ubrana również w kwiaty. Ale mi chodzi o to, że Czarostwo to uwierzenie że nie ma dobra i zła. Jeśli nadal będziesz dzieliła świat na dobro i zło to nie rozwiniesz się tak jak powinnaś w Czarostwie i będziesz stać w miejscu. Będąc czarownicą musisz wyzbyć się myślenia, że demony są złe, a anioły dobre. Bo te istoty mają taka sama energetykę. W ich wymiarze nie ma dobra i zła. Kolejną rzeczą to trzeba pamiętać, że Czarostwo to nie tylko rzucanie uroków by ktoś mnie polubił, by ktoś przestał mi dokuczać. To nie rzucanie klątw, bo kogoś nie lubisz. 

CZAROSTWO TO PRZEDE WSZYSTKIM PRACA NAD SAMYM SOBĄ. 

Energia znajduje się w nas. Dlatego tak ważna jest medytacja, shadow work, dostrzeżenie jak natura wpływa na nas przez przesilenia i równonoce. Jak dana faza księżyca utula nas do snu. Czarostwo jest trudne, bo początkowym celem jest zaakceptowanie samego siebie, pokochanie samego siebie i uwierzenie, że wszystko jest możliwe. Potem w dalszej pracy wchodzi większa świadomość naszej duchowości, naszego wpływu na wszechświat. Dostrzeżenie, że świat jest kompletnie inny niż nam się wmawia. Gdy już przejdziemy podstawy, będziemy mieć wiedzę i przeczytamy wiele książek zobaczymy wszechświat z innej strony. Zaczniemy myśleć dużo bardziej i szerzej.

Czarostwo to działanie w zgodzie z siłami natury. Jest również sposobem na uczczenie, poznanie i odkrywanie wszelkich istot i form energii istniejących na tej planecie, nawet tych niewidocznych gołym okiem. To droga, która pokazuje, jak poczuć to, co niezbadane i niewidzialne; to nowy sposób spojrzenia na życie. Magia ma niejedno oblicze. Twój kunszt będzie odzwierciedlać to, gdzie żyjesz, twoje przekonania, naturalną intuicję, a także zainteresowania i pasje. Twoja droga nie będzie taka sama jak droga twoich znajomych. Wyobraź sobie, że twoja praktyka jest jak magiczny koktajl, na który jedynie ty masz przepis. Twoja magia nie musi być podobna do magii innych, by działać.

Wszystko o czym tutaj wspomniałam, macie wyjaśnione w kolejnych definicjach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz