września 28, 2020

JAK DZIAŁA MAGIA?

Magia to coś co widać i nie widać jednocześnie. 

Magia jest w nas i powie ci to każda wiedźma. Ludzie mają w sobie tak wiele zdolności, których nie umieją pojąć, że nie potrzeba im kontaktu z siłami wyższymi, aby coś zdziałać. Prawda jest taka, że jeżeli bardzo czegoś chcemy to to się stanie, wystarczy mocno wierzyć. Jeśli jednak coś idzie nie po twojej myśli, widocznie i tak podświadomie masz w głowie, że to i tak się nie stanie i jest nie możliwe. Trzeba się pozbyć takiego myślenia! 

Magia, która działa opiera się na trzech podstawach: wyobraźni, emocjach i odczuciach. Jeśli którejś z nich brakuje, nasze działanie nie powiedzie się, ale opanowując biegle wszystkie trzy, można obejść się bez praktycznie wszystkich innych rzeczy, które według niektórych są absolutnie niezbędne w praktyce magicznej. Wszystkie słowa, gesty, narzędzia i stroje, wymyślne kręgi i sprzęty - służą wyłącznie umocnieniu i zogniskowaniu tych trzech zdolności. - źródło: Benjamin Rowe ''Podstawowe umiejętności magiczne"

W czarostwie bardzo ważna jest wizualizacja naszych celów. Dla mnie czarostwo to rozwój siebie. Rozwinięcie zdolności, których większość ludzi nie jest świadoma. Przyznaj na pewno nie raz, czułaś/eś, że zaraz coś się wydarzy, albo miałaś/eś prorocze sny, a może przewidziałeś co się wydarzy? Deja vu też pewnie nie jest ci obce. To właśnie jest część naszych zdolności. Czarownice to po prostu osoby, które potrafią się w tym odnaleźć. Potrafią myśleć szerzej. I to jest też ważne w praktyce czarostwa. Być otwartym. Wiedźma pochodzi od słowa wiedzieć, to osoba, która wie. Czarownice wiedzą. Nie ograniczają swojego myślenia do jednej religii, jednego poglądu. Może Bogami są kosmici, a może nie ma Bogów, a może istnieją wszyscy Bogowie, z każdej mitologii, a może to my jesteśmy swoimi Bogami? Nie jesteśmy pewni w 100%. Każdy z nas ma swój światopogląd jak to może wyglądać i wierzy w coś swojego, ale ważne jest, aby mieć z tyłu głowy, że Wszystko jest możliwe i może druga osoba, która ma kompletnie inne zdanie niż moje o wszechświecie, może też mieć racje! 

Magia działa kiedy jesteśmy otwarci na wszechświat, na to, że wszystko jest możliwe, a nie możliwe potrzebuje więcej czasu, by stać się możliwe.

UWAGA!

Pamiętaj! Magia to przede wszystkim Twój rozwój. Nie stosuj magii, by ktoś cię polubił, pokochał. Nie rzucaj klątw, bo ktoś Cię wyzywał w szkole. Nie skupiaj się na takich bzdetach, kiedy możesz rozwinąć się i być coraz lepszym w byciu sobą. Wielu ludzi, których spotkasz i tak nie długo zniknął z Twojego życia, jeśli nie są wartościowi. Nie marnuj na nich swojej energii. 

Moim zdaniem, aby rozwijać się w czarostwie, trzeba skupić się na pokochaniu samego siebie. Jeśli pokochasz sam/a siebie to i ktoś pokocha ciebie. Wszystko przyjdzie w swoim czasie, bo wszystko dzieje się po coś i ma swój cel w dalekiej, albo bliskiej przyszłości. 

Jednak nauka o klątwach oraz rozważne rzucanie klątw uświadamia nas jak możemy zdjąć klątwę z innych ludzi. Dlatego uważam, że trzeba być rozsądnym w swoim działaniu magicznym. Poznawać różne dziedziny, ale nie krzywdzić drugiego człowieka. I tutaj pojawia nam się najważniejsza zasada wśród czarownic. 

Rób, co chcesz, tak długo, jak nie krzywdzisz innych. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz