września 28, 2020

JAK SIĘ CHRONIĆ I OCZYSZCZAĆ?

 Ochrona i oczyszczanie to najważniejsze rzeczy w praktyce magicznej. 

Dlaczego?

Podstawowa ochrona zapewnia ci bezpieczeństwo podczas praktyki czarostwa. Jesteś wtedy w niewidocznej bańce, która nie pozwala negatywnym życzeniom, złym urokom, czy nieproszonym bytom skrzywdzić cię. 

To, że chronimy się nie znaczy, że nie dociera do nas negatywna energia. Dlatego warto się z niej oczyszczać. Chyba nikt nie lubi chodzić brudny. Jeśli czyścimy siebie z zewnątrz, to oczyścimy także naszą psychikę, naszą duszę, wszystkie negatywne energie, które się do nas przyczepiły. 

Jak to zrobić?

Jak się chronić?

Jest na to wiele sposobów i wszystko zależy od tego w co wierzysz. Możesz poprosić swoich Bogów o ochronę lub odprawić rytuał ochronny wykorzystując swoją wiedzę na temat ziół, energii, duchów, itp. Na pewno istnieją jeszcze inne sposoby, których ja mogę nie znać, a są praktykowane przez innych.

O to kilka sposobów na oczyszczanie siebie i swojego otoczenia:

OGIEŃ Użyj dymu z ziół lub kadzidła. Wizualizuj, jak dym rozpuszcza wszystko, co zanieczyszcza twoją świętą przestrzeń. Skoncentruj się na rogach wyznaczonej świętej przestrzeni. Zacznij od północno-wschodniego narożnika i poruszaj się po pokoju zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Jeśli chcesz, aby cały dom był świętą przestrzenią, zrób to dla każdego pokoju, zaczynając od północno-wschodniego rogu domu i przesuwając zgodnie z ruchem wskazówek zegara. 

Magia świec to świetny sposób na usunięcie negatywności z przestrzeni. Po prostu jasno określ swój zamiar przed zapaleniem świecy. Ewentualnie zapisz zamiar na kartce papieru i spal ją w płomieniu świecy (po zapaleniu się papieru umieść ją w żaroodpornej misce lub kotle).

Uważaj na otwarte płomienie i oczyszczanie dymem. Nie zostawiaj ognia bez nadzoru, otwórz okno, aby zwiększyć wentylację i upewnij się, że płomienie zostały całkowicie ugaszone po zakończeniu.

DŹWIĘK Użyj dźwięku dzwonków, mis śpiewających lub bębnów, aby zwiększyć wibracje energetyczne w dowolnym miejscu i oczyścić je ze szkodliwej lub nieprzydatnej energii. Określ swój zamiar, a następnie używaj instrumentu w stałym rytmie. Poruszaj się po pokoju, aby zwiększyć wibracje.

KRYSZTAŁY - Kryształy emitują naturalne wibracje, które mogą zrównoważyć i harmonizować ze światem wokół ciebie. Stwórz siatkę kryształów, takich jak selenit, czysty kwarc lub ametyst, wokół świętej przestrzeni, aby chronić ją przed negatywną energią oraz wzmocnić i powstrzymać twoją osobistą energię.

WODA - Stwórz mieszankę ziół i wody. Idealnymi ziołami do oczyszczania będą szałwia lekarska, liść laurowy, lawenda, piołun, wrzos, rozmaryn. Więcej o ziołach znajdziesz w ZIOŁA. Wlej mieszkankę do pojemnika po mgiełce, lub płynie do mycia okien i spryskaj swoją magiczną przestrzeń. 

MIOTŁA - Nasza cudowna wiedźmowa miotła musiała się tutaj pojawić. Warto stworzyć własną miotłę z gałązek brzozy, ale taka zwykła ze sklepu też się nada. Najważniejsze jest wyobrazić sobie jak wymiatasz z domu całą negatywną energię. 

JAJKO - Tutaj opowiem głównie o oczyszczaniu samej siebie. Na początku umyj jajko, zmywając z niego negatywną energię, którą zebrało. Kolejno zapal białą świecie. Przygotuj szklankę z wodą, a następnie przesuwaj jajkiem od czubka głowy do stóp, zatrzymując się chwilę dłużej na każdej czakrze. Kiedy dojdziesz do końca, wbij jajko do szklanki z wodą. Obserwuj co się z nim dzieje. Krew może oznaczać klątwy lub uroki. A inne rzeczy oznaczają negatywną energię, której już się pozbyliśmy. Teraz wyrzuć jajko jak najdalej od swojego domu razem ze skorupkami. Czujesz się lepiej?

Kiedy już jesteśmy oczyszczeni warto zrobić rytuał ochronny.

Sposobem na ochronę jest wizualizacja bezpiecznego miejsca, do którego możemy się przenieść w swoim umyśle. Wiele osób nie docenia wizualizacji i jej możliwości. 

Sposoby ochrony są również zależne od praktyk jakie wykonujecie. Nie które osoby użyją do tego psalmów, a jeszcze inne rytuału z magii ceremonialnej. Macie wachlarz możliwości ochronnych. 

Możemy też stworzyć ochronną biżuterię, czy woreczek, który będziemy nosić przy sobie.

Jeśli znacie inne sposoby na ochronę koniecznie napiszcie o tym w komentarzu. 


Artykuł na podstawie własnego tłumaczenia strony:: https://www.mumblesandthings.com/blog/006?rq=cleansing

3 komentarze: