września 25, 2020

Medytacja

 „Zawsze pamiętaj, to skupienie determinuje Twoją rzeczywistość”. 

- Qui-Gon Jin do Anakina, Gwiezdne wojny: część I – Mroczne widmo

Zdolność skupienia się i wizualizacji znacznie zwiększy moc twojej magii. Naucz się być spokojny. Naucz się wyciągać siłę z siebie. Naucz się być cichym.

MEDYTACJA - Jest bardzo ważna w naszym duchowym rozwoju. Podczas medytacji skupcie się przede wszystkim na oddechu i szumie drzew dookoła. Starajcie się przestać myśleć o sprawach życia codziennego. Skupcie się na połączeniu z naturą i wewnętrznym sobą. W lato świetnym pomysłem jest medytacja na dworze. Jeśli medytujecie w domu, starajcie się, aby nic wam nie przeszkadzało. Ja osobiście medytuje o 4-5 rano, kiedy jeszcze wszyscy śpią. W internecie znajdziecie wiele playlist do medytacji, a także medytacje prowadzone dla początkujących. 

WPROWADZENIE DO MEDYTACJI

Medytacja to praktyka, w której osoba trenuje umysł i wywołuje pewien tryb świadomości, aby osiągnąć pewne korzyści. Słowo medytacja obejmuje wiele różnorodnych czynności i praktyk, które mają na celu promowanie kontaktu z przewodnikami duchowymi, doświadczanie relaksu, budowanie energii wewnętrznej, otrzymywanie wizji psychicznych, zbliżanie się do Bogów, oglądanie przeszłych żyć, odbywanie podróży astralnych i nie tylko.

TWORZENIE PRZESTRZENI MEDYTACYJNEJ

Stwórz specjalne miejsce, które będzie cię uspokajać, do którego możesz uciec i połączyć się z własną wyższą mocą. Pomoże Ci naładować energię i utrzyma równowagę. Możesz robić, co chcesz w swojej przestrzeni: możesz czytać, spać, śpiewać, robić na drutach, czytać karty aniołów...

ZNAJDOWANIE CZASU NA MEDYTACJĘ

Chcesz medytować, ale życie staje Ci na przeszkodzie. Zarezerwowanie czasu na medytację może być trudne. Zacznij od ustalenia, ile czasu chciałbyś spędzać na medytacji każdego dnia. Po ustaleniu celu możesz zacząć od mniejszej ilości i powoli dodawać więcej czasu każdego dnia. Nawet krótkie zamknięcie oczu i wyrównanie oddechu jest dobrym początkiem. 

ĆWICZENIA ODDECHOWE

Jedną z najbardziej powszechnych i podstawowych technik uzyskiwania stanu medytacji jest skupienie się na oddechu. Oddech to głęboki rytm ciała, który łączy nas z otaczającym nas światem. Zaczniesz odczuwać zmianę w całym ciele. Stopniowo staniesz się mniej świadomy swojego oddechu, ale nie zostaniesz uwięziony w strumieniu myśli. Będziesz bardziej skoncentrowany wewnątrz.

POZYCJE MEDYTACYJNE

Siedzenie jest prawdopodobnie najlepszym sposobem praktykowania medytacji. Moim zdaniem leżenie sprawia, że ​​zasypianie jest zbyt łatwe, a wstawanie po dłuższym czasie może stać się niewygodne. Ten post uczy dwóch pozycji, w których można usiąść podczas medytacji. Wypróbuj pozę pół lotosu przed próbą pełnej pozycji lotosu. Jeśli pół lotosu wydaje się wygodne i łatwe, możesz przejść do pełnego lotosu.

Teraz tylko pora wcielić to w życie! 


Artykuł na podstawie własnego tłumaczenia strony: https://www.mumblesandthings.com/blog/2017/10/9/witchcraft-101-learning-to-focus

2 komentarze:

  1. Akurat dla mnie medytacja na ten moment ma bardzo duże znaczenie i muszę przyznać, że warto jest ją bliżej poznać. Właśnie dlatego ja bardzo chętnie zaglądam na stronę https://pomedytuj.pl/ gdzie staram się zdobywać wiedzę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Medytacja to sztuka, której trzeba się nauczyć. Odpowiednie kursy znajdziecie na stronie https://przewodnikwewnetrzny.pl/wszystko-co-chcialbys-wiedziec-o-medytacji/.

    OdpowiedzUsuń