września 21, 2020

Zioła

"Ze skromnych roślin, które często znajdujemy na łące, możemy przygotować niesamowite bogactwo dobroczynnych mieszanek dla zdrowia i urody." - cytat z książki Magia Polskich Ziół, autorstwa Patrycji Machałek.

Magiczne i oczyszczające właściwości ziół

AKACJA
Wzmacnia i pobudza siły psychiczne.

ALOES
Podnosi duchowe wibracje i siły, przyciąga miłość i powodzenie. Zabezpiecza przed złymi duchami, sprowadza do domu dobrobyt i zdrowie.

AMBER
Oczyszcza miejsca z negatywnych energii i wibracji, wypędza złe i nieprzyjazne duchy i strzeże przed fałszywymi przyjaciółmi.

ANYŻ
Wspiera medytację, oczyszcza i odświeża.

ANYŻEK GWIAŹDZISTY
Pobudza siły psychiczne, potęguje siłę umysłu. 

BAZYLIA
Dzięki bazylii możemy przyciągnąć do naszego domu dobrobyt i pieniądze, a noszony w portfelu listek tego zioła zapewnia, że pieniądze nas nie opuszczą. Bazylia pomaga zatrzymać w domu szczęście i miłość, a rozsypana wokoło ukochanej osoby - zapewnia jej wierność. Ochrania, oczyszcza, a jako kadzidło palona dla oczyszczenia przestrzeni z niepożądanych istot i energii negatywnych przed praktykami, rytuałami, a przed inicjacją najlepiej dodać parę jej listków do kąpieli. Przyciąga szczęście i zjednuje sympatię ludzi. Jest używana w przepowiedniach i wróżbach miłosnych. Ochrania przed złymi duchami i negatywnymi energiami.

BEZ
Dodaje i potęguje siły psychiczne wprowadza w życie harmonię.

BOSWELLIA
Wywołuje metapsychiczne wizje i przyciąga szczęście. Jest pomacna w medytacji i odpędza negatywne siły i zjawiska, oczyszcza i ochrania przed złem.

BRZOZA
Brzoza - szczególnie kora, albo też gałązki lub przycięte odpowiednio patyczki brzozowe. Brzoza pozwala zwalczyć chorobę, wypędzić negatywne energie z domu, ponadto nadaje się jako paliwo dla spalania innych ziół wzmacniając ich działanie.

BYLICA ZWYCZAJNA
Zioło chroniące przed zmęczeniem, a włożona do buta - chroni przed znużeniem w czasie podróży. Jest też ochroną przed udarem słonecznym, dzikimi zwierzętami i wszelkim złem. Zbierana w wigilię Św. Jana - chroni przed chorobami i pechem, a wieńce z bylicy chronią przed opętaniem. Wieszana w domach, na strychach ochrania przed demonami i piorunami, a włożona pod próg domu - strzeże przed niepowołanymi gośćmi. Sok ze świeżo zebranych liści bylicy wcierany w magiczne lustra i kryształy jest pomocny w rozwijaniu zdolności wróżenia i wzmaga zdolność wieszczenia oraz odczytywania przyszłości. Bylica włożona do poduszki na której śpimy - zapewnia żywe sny. Bylica wypędza negatywne moce i złe energie.

CEDR
Jest dobry do oczyszczania przestrzeni wokół nas, gdzie będziemy przebywać i spacerować. Spalany cedr dodaje mocy ochronnej i oczyszcza pomieszczenie gdzie będziemy pracować. Aktywizuje przestrzeń do pracy oraz ochrania przed utratą twórczej energii. Daje siły witalne i pomaga zebrać aktywność po okresie stagnacji. Budzi siły psychiczne, usuwa koszmary nocne i oczyszcza duszę lecząc ją z dolegliwości. Pomaga w schorzeniach dróg oddechowych.

CHMIEL
Chmiel kojarzący się tak niechlubnie z produkcją piwa ma jednak bardzo wiele cennych właściwości zarówno oczyszczających jak i ochronnych i wspomagających nasz organizm. Jest pomocny przy bezsenności, ochrania podczas snu usuwając senne koszmary, zapewnia relaks i daje odpoczynek, pobudza jasnowidzenie i wydobywa ukryte talenty i zdolności pomagając w przewidywaniu przyszłości. Budzi kreatywność, przynosi i wzmaga pogodę ducha dając równowagę wewnętrzną, budzi entuzjazm i radość życia pozwalając odnaleźć jego głębszy sens. Pomaga pomnożyć to, co już się posiada, inspiruje do działań dodając siły fizycznej i pomaga odnaleźć własne mocne strony. Chmiel sprzyja pomnażaniu majątku dając nowe pomysły na uzyskanie nowych dochodów, chroni przed błędami popełnianymi w czasie wszelkich działań finansowych. W magii miłości pozwala odnaleźć odpowiedniego intymnie partnera, reguluje współżycie seksualne kojąc emocje, ułatwia zajście w ciążę i wspomaga jej pomyślny przebieg. 

CYNAMON
Oczyszcza i uzdrawia, ochrania i pobudza siły psychiczne wzmacniając umysł. Przyciąga bogactwo materialne. 

DRZEWO GOŹDZIKOWCA
Przyciąga pieniądze i szczęście.

DRZEWO SANDAŁOWE
Ochrania i oczyszcza, wypędza złe duchy i moce, budzi świadomość duchową przyciągając dobre i pomocne duszki. Wspiera życzenia i uzdrawianie. Pomocne w egzorcyzmowaniu.

DYMNICA
Przegania złe energie i złe moce.

ESTRAGON
Wspomaga i oczyszcza organizm chroniąc intensywnie przed negatywnymi energiami, złym okiem, wszelkiego rodzaju psychoenergetyczną agresją i wampirami energetycznymi. Usuwa wszelkiego rodzaju strachy i lęki dodając chęci i siły do działania. Dodaje sił witalnych rozbudzając chęć do życia i pozwalając spojrzeć na siebie obiektywnie będąc świadomym swoich zalet i wad. Jest skuteczną ochroną zarobionych pieniędzy i przyciąga okazje do ich zarobienia ułatwiając pozbycie się negatywnych uwarunkowań i kodów związanych z pieniędzmi. Chroni cały majątek i wspiera pomysły jak go pomnożyć wspierając wszystkie owocne działania. W magii miłości przywraca pożądanie w długotrwałych związkach pobudzając apetyt seksualny i rozbudzając namiętność.

FIOŁEK AFRYKAŃSKI
Budzi duchowość, ochrania i wspiera. 

GAŁKA MUSZKATOŁOWA
Potęguje i wspomaga siły psychiczne, pomocna w medytacji, przyciąga powodzenie i pobudza potencję.

GOŹDZIK KORZENNY
Oczyszcza - stwarzając magiczną przestrzeń o uczuciu świętości, przyciąga pieniądze i wygania złe, negatywne siły. Zapobiega plotkom.

JAŁOWIEC - OWOC
Jagody jałowca mają działanie oczyszczające, ochronne i lecznicze. Spalane jagody usuwają wszelkie negatywne energie, pobudzając siły psychiczne, aktywizują i zachęcają i dodają odwagi w dążeniu do ideałów. Jałowiec to magiczne zioło mocy, daje sprawiedliwość, płodność, pieniądze. Dzięki tej energii kończymy rozpoczęte sprawy.

JAŁOWIEC
Oczyszcza i usuwa złe zaklęcia rzucane przez złych czarowników, potęguje i pobudza siły psychiczne. 

JAŚMIN
Pobudza potencję, przyciąga miłość i pieniądze, daje prorocze sny. Łagodzi i przywraca poczucie stabilności emocjonalnej, pomaga wrócić do równowagi, dodaje energii, przyciąga miłość i pieniądze, przezwycięża nieśmiałość. Niezastąpiony w magii miłosnej, gdyż przezwycięża oziębłość, pozwala cieszyć się zmysłowością, potęguje namiętność w związku.

JEMIOŁA
Chociaż jemioła to pasożyt, to jednak pocałunek pod jemiołą w Boże Narodzenie daje nam szczęście w miłości na następny rok. Odstrasza złe duchy i daje nowe życie i odrodzenie po zimowym przesileniu. 

KOLENDRA
Przez Chińczyków uważana za zioło dające nieśmiertelność. Ziarna kolendry ucierano na proszek i spożywano jako lek na długowieczność i dla zachowania dobrego zdrowia. 
Magia miłości używa kolendry w zaklęciach i rytuałach. Znane stare zaklęcie miłosne nakazuje utrzeć w moździerzu siedem ziaren kolendry powtarzając trzykrotnie zaklęcie miłosne: "Gorące nasiona, gorące serce, niech zawsze razem będą" i tak sporządzoną miksturę - dodać ukochanemu do wina. Nie wolno jednak tak robić z osobą, która jest w związku, bo magia miłości może się odwrócić i przynieść nieszczęście dla osoby, co próbuje rozbić jakiś związek miłosny!

KOPAL
Oczyszcza i przyciąga miłość i przyjaźń.

KOPER
Uważany za zioło chroniące przed czarami i urokami. Wieszając pęczki kopru - szczególnie w pokojach dzieci - chronimy dom i jego mieszkańców. W magii miłości używany do miłosnych zaklęć i jako dodatek do napojów, a bulwy kopru dawane do jedzenia wzmagają potencję.

KRWAWNIK
Jest ziołem wpływającym pobudzająco na świadomość, ochrania i wspomaga cały organizm, pozwala osiągnąć równowagę psychiczną i fizyczną z powodu dramatycznych przejść, przyspiesza gojenie się ran tak fizycznych, jak i psychicznych, chroni dom i otoczenie. Pomaga zerwać z nałogami i nieprzyjaznymi ludźmi, wspiera pomysłowość i inicjatywę, budzi zdrowe ambicje nie pozwalając osiąść na laurach. Krwawnik ułatwia sprawowanie kontroli nad sobą i sytuacjami w których się znajdujemy czyniąc człowieka opanowanym i pomagając "zachować twarz" w każdej sytuacji w której się znajdujemy oraz pozwala na utrzymanie dystansu do tego, co dzieje się wokół nas. Przyciąga pomocnych nam ludzi i pomaga zakończyć to, co hamuje nam drogę do przodu. Pozwala zrozumieć siebie i łagodzi urazy z powodu toksycznych związków.

KWIAT MUSZKATOŁOWY
Potęguje i budzi siły psychiczne. 

KWIAT RÓŻY CHIŃSKIEJ
Przyciąga miłość. 

LAUR SZLACHETNY - WAWRZYN
Zioło wywołujące wizje mające właściwości narkotyczne. Wieszczki w Delfach używały kadzideł z wawrzynu podczas rytuałów wywołujących wizje. Liście noszone jako amulet odpędzają zło, a włożone pod poduszkę - wywołują prorocze sny. Hodowany w ogródku chroni domowników przed chorobami i burzami. Wywaru ze świeżych liści, albo samych świeżych liści - używamy do oczyszczania i poświęcania przestrzeni. Należy uważać ze stosowaniem, ponieważ może wywołać alergię. Wzbudza siły psychiczne i daje prorocze sny.

MAK - NASIONA 
Budzi i przyciąga miłość i szczęście, daje i pobudza u kobiet płodność. Przyciąga pieniądze. 

LAWENDA
Jest zielem pobudzającym uczciwość oraz dającym czystość zamiarów i intencji, pobudzającym harmonię i przyciągającym miłość. Dodaje energii yin (żeńska moc), działa oczyszczająco, ochronnie, leczniczo i wspomagająco. pobudza uczciwość oraz czystość intencji i zamiarów, łagodzi napięcia nerwowe, pomaga osiągnąć dystans do problemów życiowych, uspokaja wzburzone emocje dając siłę koncentracji, wewnętrzną równowagę i wprowadzając spokój ducha. Lawenda oczyszcza umysł, pomaga realnie oceniać nowe pomysły i nowo poznanych ludzi pomagając odzyskać utraconą wiarę w siebie i swoje możliwości dodając także stanowczości i zapewniając powodzenie we wszystkich pracach związanych z fizycznym wysiłkiem i zapewnia obfitość plonów. Lawenda to roślina magiczna dająca ochronę pracownikom wymiaru sprawiedliwości, pomaga w pokonywaniu barier wszelkiej biurokracji umożliwia wydawanie sprawiedliwych osądów. Jako kadzidło spalane w pomieszczeniach - oczyszcza i daje niepowtarzalną atmosferę oraz pomaga nawiązać kontakt z Niebiosami dając wspaniałe wizje i inspiracje. Wzmaga koncentrację i wspierając rozwój duchowy pobudza zmysł jasnowidzenia. Wnosi spokój i opanowanie. Koi duszę daje dobry i spokojny sen. W magii miłosnej lawenda potęguje czułość między partnerami, usuwa onieśmielenie spowodowane pierwszym zbliżeniem między kochankami, zapewnia wierność usuwając zazdrość i wnosi wzajemne zaufanie do partnerów dodając im większej intymności w związku. Harmonizuje przepływ energii między czakramami i daje harmonię wszystkich czakr, ułatwia w związku z tym zajście w ciążę kobietom po 33 roku życia. Noszona w woreczku blisko ciała - przyciąga mężczyzn. 

LUBCZYK
Oczyszcza, a dodawany do pokarmów i napojów miłosnych - przyciąga miłość.

MAJERANEK
Zwany lebiodką pospolitą, majeranem jako zioło używany jest dla ochrony pomieszczeń w których przebywamy. Szczyptę majeranku umieszczamy w każdym pokoju, co nam zapewni spokojny żywot. W magii miłosnej dodawany do napojów miłosnych i do robienia rytuałów. 

MELISA
Zioło znane jako pomocne w uspokojeniu i ukojeniu nerwów, wpływa na organizm oczyszczająco i wspomagająco dając wewnętrzną równowagę i chroniąc przed złem i pokusami a także przed błędami popełnianymi z i w miłości. Melisa usuwa lęki dodając odwagi i pomaga przyciągnąć szczęśliwą miłość, a w miłości zapewnia wierność i ochrania związki partnerskie wzmacniając wzajemną więź łączącą partnerów. Pomaga ustrzec się przed wchodzeniem w toksyczne relacje w związku, a także ułatwia zakończenie niechcianych relacji partnerskich, pomaga wyjść z trudnych sytuacji życia oraz pozbierać się po rozwodzie, stracie partnera czy też po bolesnym rozstaniu usuwając ból. Pomaga i ułatwia nam zerwanie z nieżyczliwymi ludźmi i ułatwia zerwanie z nałogami. Melisa inspiruje i zachęca do działania pobudzając wyobraźnię, pobudza zdrowe ambicje wspiera inicjatywę i pomysłowość w działaniu pomagając przyciągać pomocnych ludzi. Dodaje entuzjazmu pomagającego w realizacji urzeczywistnianiu wszystkich marzeń życia.

MIĘTA
Mięta to magiczne zioło znane od wieków mające wiele zastosowań. Już dawne szamanki i zielarki zalecały podawanie naparów z mięty na wzmożenie aktywności seksualnej, ułatwia pierwsze zbliżenie, ochrania związki partnerskie zapewniając partnerom wzajemną wierność. Partnerom chcącym powiększenia rodziny zapewnia potomstwo, sprzyja rozwijaniu się życia towarzyskiego i wpływa na powiększanie się liczby przyjaciół. Jako zioło spalane dla oczyszczania wpływa oczyszczająco i wspomagająco na osoby usuwając irracjonalne lęki, chroni przed pokusami, złem i popełnianiem błędów, odgania złe i negatywne myśli, usuwa skłonności do martwienia się na zapas, przyciąga pieniądze, wzmacnia namiętność, pobudza aktywność na każdym poziomie. Dodaje inspiracji i pomaga podjąć całkiem nową działalność przezwyciężając wszelkie obawy w związku z tym co chcemy robić w życiu. Mięta dodaje mocy, wspiera rozwój duchowy oraz daje poczucie prestiżu i bycia autorytetem zapewniając społeczny awans oraz przyciągając ciekawe propozycje oraz okazje do korzystnego zarabiania i lokowania pieniędzy. Chroni przed zazdrością na tle materialnym i w życiu osobistym. Przyciąga dobre duszki, dobrobyt materialny i wzmaga seksualne pragnienia. Wypędza złe moce.

ORZECH KOKOSOWY
Posiada właściwości ochronne.

PACZULA
Budzi i przyciąga miłość i pieniądze, wzmaga i pobudza płodność.

PAPROĆ
Oczyszcza i wygania negatywne energie, palona w ognisku pomaga wywołać deszcz.

PIETRUSZKA ZWYCZAJNA
Jest stosowana w rytuałach ochronnych i oczyszczających. Korzeń pietruszki dodawany do kąpieli oczyszczającej - zapobiega pechowi i uwalnia od pecha. Stosowana też w magii miłości. 

PIOŁUN
Zioło z gatunku bylic. Suszone ziele piołunu doskonale służy podczas wszelkiego rodzaju rytuałów ochronnych i oczyszczających, a także do wyznaczania magicznego kręgu. Spalany w kadzidłach wzmaga jasnowidzenie i daje zdolność wróżenia. Spalany w kadzielnicy z żarzącymi się węgielkami ochrania przed włóczącymi się duchami. Dodaje odwagi i wytrzymałości. Piołun jest doskonałą odtrutką na zatrucia cykutą (szczwół plamisty) oraz muchomorami! Podawany umierającym jako napój - umożliwia im odejście w pokoju i odnalezienie pokoju. W magia miłości mówi, że piołun umożliwia ujrzenie swojej prawdziwej miłości we śnie w dzień Św. Łukasza. Zwiększa siły psychiczne i budzi je wzmagając ich moc.

POKRZYWA
Uznawana za chwast rosnący w okolicach domów, lasów, łąk i pól. Przez szamanki i zielarki uznana za zioło mające działanie oczyszczające, ochronne i wspomagające nasz organizm i jego siły fizyczne. Pokrzywa wspiera rozwój duchowy, wzmacnia zdrowie, likwiduje wszelkie przesądy i uprzedzenia dając harmonię z otoczeniem. Ułatwia pokonywanie barier i przeszkód na drodze do osiągnięcia sukcesu. Pokrzywa działa stymulująco na psychikę wzmacniając determinację w działaniu, daje realizm, wzmacnia prestiż, pomaga rozumieć i rozpoznawać własne emocje eliminując wszelkie skrajności i skłonności do użalania się nad sobą i innymi. Usuwa małostkowość, żal i smutek i dodaje sił do pokonywania wszelkich trudności, aby można było wyjść na prostą. Jako magiczne ziele liście pokrzywy, kwiaty i łodyga oraz korzeń są używane do pobudzania zmysłów, usuwania wszelkich zahamowań i pruderii, pomaga cieszyć się bliskością partnera i wzajemną intymnością. Daje wzrost kreatywności wpływając twórczo na życie, uaktywnia sferę seksualną, wzmacnia potencję zapewniając pomyślne poczęcie upragnionego dziecka. Pokrzywa daje możliwość widzenia prawdy o własnym związku i partnerze odsłaniając wszystkie negatywne cechy charakteru i pomaga nad nimi zapanować oraz definitywnie zlikwidować. W biznesie ułatwia nam prowadzenie wszelkich spraw i ich formalne załatwianie, pozwala zrozumieć prawne zawiłości, daje powodzenie w prowadzeniu różnych bankowych operacji i inwestycji chroniąc przed finansowymi błędami, nastraja przychylnie do urzędowych osób sprzyjając przyciąganiu do naszego życia właściwych osób, które pomagają się nam bogacić. 

PORTULANKA SIEWNA
Bardzo rzadko dziś spotykana. Już w średniowieczu uchodziła za zioło chroniące przed czarami, a rozłożona dookoła łóżka dawała ochronę i odpędzała złe duchy. Chroni przed uderzeniem pioruna.

ROZMARYN
Od dawna rozmaryn był uważany za środek przeciwdziałający plagom. Pomaga pozbyć się sennych koszmarów. Działa oczyszczająco, ochronnie, wspomagająco, oczyszcza z negatywnych energii, przynosi spokój wewnętrzny, sprzyja zachowaniu młodości fizycznej i duchowej. Wspomaga i daje dobrą pamięć, poczucie sprawiedliwości i mocy, ułatwia naukę. Usuwa depresję, pomaga w zachowaniu młodości, odgania koszmary senne dając spokojny i miły sen. W magii miłosnej wzbudza uczucie, daje wierność i szczęśliwe pożycie. Zapach rozmarynu dodaje witalności, radości i inspiracji. Używany do produkcji wieńców ochronnych. A dodawany do kąpieli pobudza siły witalne i radość. Umycie rąk naparem z rozmarynu oczyszcza tak jak cała kąpiel. Pomaga w zachowaniu młodości i przyciąga dobre, wspierające duszki.

RÓŻA
Róża. Harmonizuje energię yin i yang, uzdrawia, posiada działanie ochronne, wspomagające; przyciąga miłość, zapewnia wzajemność, pobudza namiętność w już istniejących związkach; dodaje witalności i radości życia. Niezastąpiona w magii miłosnej, usuwa demoniczne skłonności, daje odwagę i prorocze sny. Posiada największą moc wśród wszystkich kadzideł.

RUTA
Tak jak i rozmaryn - ruta uważana jest za zioło zapobiegające plagom i znoszące działanie wszelkich trucizn. Wspiera nasze zdrowie, pozwala trzeźwo oceniać rzeczywistość, daje wgląd w przeszłość i przyszłość. Ma silne działanie antymagiczne, pomaga odczyniać uroki rzucone przez obcych oraz chroni przed czarami i czarownicami. Zapach ruty oczyszcza umysł z pomieszania emocjonalnego. Ruta pomaga przewidywać przyszłość, chroni przed chorobami przywleczonymi z innych krajów. Magia miłości wykorzystuje rutę dla oczyszczania i ochrony związków oraz przestrzeni. 

SOSNA
Sosna pomaga również oczyścić nam czakrę gardła, działa ochronnie, wypędza złe i negatywne moce i siły, niszczy zło i oczyszcza pomieszczenia. Odwraca wszystkie czary i uroki i kieruje je do tych czarowników, którzy je rzucili. Przyciąga materialne dobra i pieniądze.

SWEET GRASS
Słodka trawa amerykańska, używana m.in. z białą szałwią do uświęcania pomieszczeń. W skrócie mówiąc: biała szałwia usuwa z przestrzeni negatywne energie pozostawiając tam puste, neutralne obszary, które powinno się wypełnić dobrą energią. Jeśli się tego nie uczyni od razu, to cały proces oczyszczania należy po niedługim czasie powtórzyć. Sweet Grass stosuje się w tym przypadku do napełnienia przestrzeni pozytywną energią. Pozwala to na znaczne wydłużenie czasu pomiędzy kolejnymi rytuałami oczyszczania pomieszczeń oraz wprowadza bardzo przyjazne, harmonijne wibracje. Oczywiście zioła te można stosować osobno.

SZAŁWIA
Jest jednym z najważniejszych ziół pomocnych w uzdrawianiu. Działa oczyszczająco, ochronnie i wspomagająco na ludzi i pomieszczenia. Jako wielki strażnik zdrowia - chroni przed złem, czarami, czarną magią i przed popełnianiem błędów. Wzmacnia i harmonizuje psychikę wzmacniając opanowanie i rzetelność, daje uczciwość i powoduje uczciwość zawieranych umów, daje konsekwencję w działaniu, usuwa lęk przed ludźmi na stanowisku, przyspiesza procedury prawne. Biała szałwia - trudno u nas dostępna - ma jeszcze silniejsze działanie, oczyszcza pomieszczenia i ludzi z negatywnej energii, chroni przed wampirami energetycznymi (odcina także istniejące połączenia), oddala rzucone przez kogoś czary i uroki, oddala byty astralne, zabezpiecza ludzi i pomieszczenia podczas rytuałów magicznych, pobudza mądrość, chroni przed pokusami, złem i negatywnymi energiami, przyciąga pieniądze i pozwala zachować rozwagę w uczuciach i działaniach. Szałwia sprawia to, że doprowadzamy do końca rozpoczęte sprawy, pomaga pozbyć się negatywnych kodów z przeszłości i tych związanych z pieniędzmi, dodaje odwagi w nowych materialnych działaniach powiększając to co już posiadamy, rozbudza wyobraźnię, pomaga zmieniać marzenia w rzeczywistość, dodaje siły do rozstania się z negatywnymi ludźmi i niepotrzebnymi rzeczami. Odsłania prawdę i przynosi wiele miłych niespodzianek. Chroni przed materializmem, usuwa stereotypy, niepotrzebne pretensje i uprzedzenia. Pomaga osiągnąć długowieczność, a noszona w purpurowym woreczku pomaga zyskać mądrość i rozwagę. Szałwia w magii miłosnej pomaga przyciągnąć nową miłość, reguluje popęd płciowy i ochrania już istniejące związki i uczucia odświeżając uczucia w długotrwałych. Uzdrawia i oczyszcza ciało, umysł i duszę. Ochrania przed wszelkimi formami zła i negatywnościami, przyciąga dobrobyt.

TATARAK
Oczyszcza pomieszczenia, przywołuje dobre i pomocne duszki przed medytacją i modlitwą. 

TRUSKAWKA
Przywołuje miłość. Afrodyzjak.

PRZYTULIA
Ochrania przed czarami miłosnymi i działaniem ich oraz odpędza złe duchy. 

TYMIANEK
Oczyszcza zarówno ciało gdy dodany jest do kąpieli, jak i przestrzeń, kiedy go spalamy jako kadzidło. Wdychany regeneruje energię i odświeża, a noszony przy sobie zabezpiecza przed negatywnymi energiami. Daje radość, siłę do pokonywania przeszkód i odwagę. Przegania smutek i przyciąga pieniądze. Uzdrawia, daje zdrowie, oczyszcza miejsca rytualne. Dobrze go spalać przed modlitwą czy rytuałami.

WALERIANA
Stabilizuje i ochrania zdrowie psychiczne i fizyczne, oczyszcza organizm i wprowadza równowagę wewnętrzną i zewnętrzną. Łagodzi, daje opanowanie, uspokaja, tonizuje, ochrania przed negatywnymi myślami i zwątpieniem. Daje poczucie sprawiedliwości oraz zdrowy osąd i rozsądek, pomaga doceniać samego siebie i cieszyć się z własnych osiągnięć. Jest pomocna w zakańczaniu starych, ciągnących się długo spraw pozwalając przejąć kontrolę nad trudnymi sytuacjami życia i znaleźć najlepsze wyjście z każdej trudnej sytuacji. Wydobywa ukryte talenty, budzi twórczość i kreatywność oraz zasoby sił do działania. Pomaga zerwać z nałogami i nieżyczliwymi ludźmi. 

WANILIA
Pobudza seksualne pragnienia, przyciąga miłość, wzmacnia siły umysłowe.

WAWRZYN (LAUR) - JAGODY
Pozwala osiągnąć sukces materialny.

WERBENA
Przegania złe moce, siły i energie. Suszona werbena może być używana na przykład podczas rytuału przyciągającego wymarzonego partnera. 

WIERZBA
Magiczne moce wierzby przyciągają miłość, wspomagają leczenie i oddalają zło.

WRZOS
Przywołuje dobre duszki i wywołuje deszcz.

ŻEŃ-SZEŃ - KORZEŃ
Ochrania przed złem i osaczeniem złośliwych duchów.


Właściwości spalanych żywic:

DRACENA
Oczyszcza z negatywnych energii, usuwa złe moce, przyciąga miłość, odnawia i wzmaga męską potencję.Ochrania przed rytuałami, a dodana do innych kadzideł zwiększa ich siłę.

MIRRA
To żywica w postaci bryłek o bardzo aromatycznym zapachu. Oczyszcza i uzdrawia, tworzy dobrą atmosferę w pomieszczeniach usuwając złe moce i negatywności. Wspomaga uzdrawianie i medytację. Pomaga w rytuałach wykonywanych w soboty, a spalana w dzień równonocy jesiennej pomaga spełniać wszystkie życzenia. 

OLIBAN - OLIBANUM
Ma miły, aromatyczny zapach, oczyszcza pomieszczenia i tworzy pozytywne wibracje w atmosferze. Używana w rytach wykonywanych w soboty oraz w dzień równonocy jesiennej - pomaga spełnaić wszelkie życzenia.

Uwaga: 

Kiedy zaczynasz palić kadzidła, przede wszystkim należy wybierać te, które są wykonane ze zdrowych ziół - niczym nie skażonych. Najlepiej jest takie kadzidło przed zakupem sprawdzić, czy nie jest toksyczne. Większość kadzideł dostępnych na rynku to kadzidła moczone w benzynie, a więc takie, które zamiast pomagać - szkodzą, trują i powodują ból głowy. Kadzidła przed zakupem można w bardzo łatwo sprawdzić - zapalając jedno z nich. Jeżeli będzie czarne i jeśli będzie rozpalało się łatwo i kopciło czarnym, śmierdzącym dymem - to znak, że było moczone w benzynie i takich kadzideł nie kupujemy. Najlepiej kupować kadzidła ręcznie robione, ze sprawdzonych źródeł, choć te są droższe.

Oczyszczanie przestrzeni
Aby oczyścić przestrzeń wokół i zapewnić sobie ochronę podczas wróżenia najlepiej korzystać z kadzideł o zapachu sosny, szałwii, lawendy, paczuli, geranium, anyżu, jałowca, zielonej herbaty, werbeny i mięty. Najsilniej oczyszcza pomieszczenie kadzidło szałwiowe i lawendowe. Można je zapalać podczas sprzątania, aby wygonić z domu wszelkie złe moce i zastałe energie. Z kolei zapachy o nucie mięty doskonale wypędzają złość i choroby.

Powodzenie i pieniądze
Bogactwo i powodzenie przyciągają kadzidła o zapachu bursztynu, cytryn, goździków, cynamonu i pomarańczy. Taką samą przyciągającą moc mają kadzidła i zapachy o ciężkim, słodkim zapachu. Gdy zapalisz kadzidło połóż obok podstawki kilka groszy, bo ogień i złoty kolor monet pobudzają się wzajemnie. Jeśli prowadzisz jakiś biznes, lub lokal usługowy i brakuje w nim klientów, postaw kadzidło obok kasy i każdego ranka pal po troszeczku, aby zapach przyciągał, ale nie dusił klientów.

Miłość i namiętność
Uczucie i dobre emocje przyciągają zapachy róży, piżma, bergamotki i drzewa sandałowego. Należy je palić aby przyciągnąć miłość do swojego życia. Kadzidło należy palić wieczorem obok dwóch czerwonych świec, które symbolizują odnalezienie drugiej połowy.

Rozwój duchowy i nauka
Medytację, wróżby, studiowanie duchowych nauk - wspierają kadzidła o zapachu fiołka, lotosu, lilii, eukaliptusa. Ich zapach przyciąga dobre pomysły, relaksuje i wprowadza dobry nastrój.

Marzenia i prośby
Uniwersalnymi zapachami to zapach drzewa sandałowego i mirry. Można je stosować w każdej sytuacji, gdy czujemy, że trzeba trochę rozruszać energię w domu. Zapachy te pomagają zebrać myśli, doskonale przekazują nasze pragnienia, przyciągają pozytywną aurę. Przed zapaleniem kadzidła - myślimy intencję.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz