września 25, 2020

Shadow Work

Po polsku praca z cieniem. The shadow, czyli cień jest on „ciemną stroną” naszej osobowości. Zwykle są to najmniej pożądane elementy, które społeczeństwo odrzuca lub ocenia jako złe. Strony, których nie lubimy i nie chcemy się przyznać, nawet przed sobą. Nasze instynkty, wady i słabości. Strony, które nie są dobre. Przykłady to ból, strach, zazdrość, niepewność, wściekłość, porażkę, brak kontroli, przeciętność, lenistwo, depresję, śmierć, bycie ofiarą, zemstę, egoizm, złamanie, negatywne przekonania, utknięcie, brak wiedzy, rezygnację, brzydota, głupota, smutek i samotność.

Praca z naszym cieniem jest bardzo trudna i czasem brutalna. To bolesne, niewygodne i zawstydzające szok dla systemu, ale nagroda za wejście w swoje najciemniejsze ja jest skarbem cenniejszym dla twojego życia, niż możesz sobie wyobrazić.

Dzięki pracy z cieniem możesz znaleźć pełnię i wolność, odkryć głębszą miłość i współczucie dla siebie i innych oraz pogodzić się ze sobą i wszystkimi wokół ciebie.

Dzięki pracy z cieniem możesz zakończyć ciągłą walkę z samym sobą i znaleźć potężne, transformujące uzdrowienie.

Twoja zdolność do bycia naprawdę żywym wzrasta, a twój wewnętrzny i zewnętrzny świat ulegają radykalnej zmianie.

Celem podróży jest współczucie. - Joseph Campbell

Ta rada odnosi się do wszystkich aspektów życia i trafia w cel w przypadku pracy w cieniu. Jest dziełem jedności, wyzwolenia bezwarunkowej miłości i autentyczności.

Pierwsze kroki z Shadow Work

Zanim zaczniesz coś ważnego, chcesz przygotować krajobraz, zebrać materiały i zobowiązać się do „przejrzenia go”.

Zanim zaczniesz, wiedz, że nie ma łatwego sposobu na pracę z cieniami. I nie należy tego mylić ze słowem proste . Możesz wykonać prostą pracę z cieniami, ale nie będzie to łatwe. Jeśli nie wczuwasz się w bolesną, pokorną głębię, nie robisz tego dobrze. Jeśli jest to dla ciebie łatwe, nie robisz tego dobrze.

Jak ćwiczyć pracę z cieniem

Na różnych etapach twojej duchowej podróży będziesz przyswajać sobie pracę z cieniem w różny sposób w oparciu o twoje doświadczenia, przekonania i zrozumienie.

Praca z cieniem koncentruje się na współczuciu, nieosądzaniu, miłości własnej i bezwarunkowej. Koncentruje się na spojrzeniu oczami boskości - całości.


ZIDENTYFIKUJ → ZAAKCEPTUJ → POKOCHAJ → WCIELAJ → INTEGRACJA


ZIDENTYFIKUJ: Pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie swoich cieni, ponieważ wiele z nich to nieświadome elementy Twojej osobowości. 

ZAAKCEPTUJ: Następnym krokiem jest zaakceptowanie własnych cieni. Uznanie ich celu i wartości.

POKOCHAJ: Wtedy dajesz miłość i współczucie swoim cieniom. Wyprowadzasz ich na światło dzienne i witasz z powrotem w sobie.

WCIELAJ : Ponieważ teraz posiadasz i kochasz swoje cienie, możesz je świadomie wcielać i wykorzystywać do osobistego wzrostu i rozwoju.

INTEGRACJA : Zacznij dostrzegać wartość swoich cieni w każdej dziedzinie swojego życia, aby pomóc rozwinąć swoje cnoty i ewoluować.


Przed rozpoczęciem Shadow Work stwórz przestrzeń do pracy.

Poświęć wieczór sobie, aby w pełni zanurzyć się w tym procesie. Weź długopis i papier, dziennik lub komputer, aby zapisać swoje myśli. Sam stwórz bezpieczną przestrzeń. Może to być w twoim pokoju ze świecami, kadzidłem, kocami, herbatą, wodą.

Stwórz przytulne miejsce, ponieważ reszta procesu jest bardzo trudna.

Usiądź na kilka chwil i pomyśl o wszystkich rzeczach, których w sobie nie lubisz, o wszystkich rzeczach, które odrzucasz.

Wczuj się głęboko.


ZIDENTYFIKUJ

Jak dostrzec swoje cienie i archetypy cieni?

Uważaj na reakcje emocjonalne, takie jak irytacja, wstręt, złość, strach, smutek.

Uważaj na reakcje ciała. Ciepło ciała, drżenie, dreszcze, ból, uczucie dyskomfortu.

Uważaj na psychologiczne projekcje swojego cienia. Na przykład cechy u innych, które wywołują twoje reakcje, są zwierciadłami twoich nieświadomych cieni.

Zaangażuj się w wewnętrzny dialog, aby wyciągnąć nieświadomość na światło dzienne.

Zacznij od spisania listy rzeczy, których nie lubisz w sobie. Potem napisz rzeczy, których nie lubisz u innych. Jeśli utkniesz, napisz rzeczy, które lubisz w sobie i w innych. Zapisz również swoje niepożądane przekonania oraz zapisz swoje najpotężniejsze „pozytywne” przekonania, jeśli chcesz.

„Jestem za gruby, za głupi, za naiwny. Nie lubię swoich uszu. Jestem słaby, Ta osoba jest nie kulturalna, przeklina..."

Prawo dualizmu

Zrozum, że:

Cienie obecne w innych = Cienie obecne w tobie

Twoje najbardziej pożądane cechy zawierają również cień. To jest prawo dualności. Jest to naturalne prawo ludzkiego doświadczenia. 

Do tego stopnia, w jakim potępiasz innych i znajdujesz zło w innych. Do tego stopnia jesteś nieświadomy tej samej rzeczy w sobie lub przynajmniej jej potencjalności. -Alan Watts

Swobodnie pisz i poczuj powstające emocje. Nie cenzuruj ani nie oceniaj swojego tekstu. Wyciągnij wszystko. Zacznie się od tego, co oczywiste z twojego świadomego umysłu, a potem będzie kontynuowane z głębi twoich emocji, z twojej podświadomości.

Pisz, dopóki nie będziesz mógł już pisać. Może to zająć godziny i zwykle cały wieczór. Będziesz zaskoczony tym, co wyjdzie. Kiedy ja to robiłam, miałam kilka stron, z których niektóre były niesamowicie zaskakujące i zupełnie nowe dla mojej świadomości.


Kontynuuj pisanie. 

Zapisz swój strumień myśli, które pojawiają się w świadomości. Zapytaj ich „dlaczego”, aby kopać głębiej. Pytaj dlaczego, dopóki nie poczujesz się kompletny z tym strumieniem świadomości.

Na przykład:

„Co ja czuję?”

„Dlaczego to czuję?”

"Czemu?"

"Dlaczego dlaczego dlaczego?"

Jedną z bardzo skutecznych technik jest rozpoczęcie pisania ze sobą.

Na przykład:

„Czego się boję?” "Próbować."

„Co cię przeraża?” "W braku. Być jeszcze wyższym i spadać dalej ”.

"Dlaczego spadanie cię przeraża?" „Ponieważ to będzie bolało”.

„Czy to boli teraz?” „Tak, i tak będzie bolało”.

- Cóż, to boli i na pewno boli. Dlaczego nie spróbujesz i możesz coś zrobić z bólem? ” „Najgorsze, co może się zdarzyć, to to, że skończysz tam, gdzie już jesteś. W bólu". Itp.

Kontynuuj zapisywanie wszystkich swoich „niepożądanych” cech, psychicznych, emocjonalnych i fizycznych. 


Kategoryzuj

Zidentyfikuj swoje najlepsze cienie, dając im ocenę od 1 do 10 pod względem tego, jak silne, uczuciowe i obecne są w Twoim życiu.

Opcjonalnie: podziel je na różne sekcje, aby znaleźć słabsze części swojego życia. Charakter, zdrowie, miłość, ciało, umysł, emocje itp. Możesz wybrać własne kategorie według własnego uznania.


Jest rzeczą oczywistą, że proces ten ujawni spektrum emocji tak niepożądanych, jak cechy, które zapisałeś. Daj sobie czas na płacz, osądzenie, wczucie się w te odkrycia.


Pora zaakceptować swoje cechy.

ZAAKCEPTUJ

Teraz zacznij zapisywać wszystkie pozytywne aspekty swoich cech cienia. Zacznij od najsilniejszych, które oceniłeś na początku listy. Nie spiesz się.

Zapisz pozytywne aspekty swoich cech cienia, tak jakbyś rozmawiał z przyjacielem. Mamy tendencję do O WIELE MNIEJ OCENIANIA postrzeganych „wad i błędów” innych niż nasze własne.

Przykłady:

"Trzęsę się." - To znak, że identyfikujesz i przetwarzasz traumę i cienie.

„Jestem wadliwy / zepsuty” - w rezultacie jesteś silniejszy. Możesz dalej pokonywać. Neuroplastyczność jest prawdziwa i możliwe jest nowe okablowanie.

„Jestem niespokojny” - to dobry znak „nad czym pracować” i sygnał do powrotu do teraźniejszości.

„Nie jestem wystarczająco mądry” - nikt nie jest. Nie martw się. Jesteś mądry. Wystarczająco mądry. A ty się uczysz.

„Jestem gruby” - masz wybór. Trenuj, jedz zdrowo.

„W końcu stanie się coś złego” - tworzysz w każdym momencie. Jeśli tworzysz coś „złego”, to kontrast służy Twojemu rozwojowi i świadomej ewolucji w celu poprawy. Itp.

Zobacz cel ciemności. W świecie dualności cień jest paliwem, kontrastem, lustrem dla twojego doskonalenia się i rozwoju. 


POKOCHAJ

Wnieś miłość, zrozumienie i współczucie do swoich cech cienia. Zobacz je kochającymi oczami cierpliwej matki.

Medytacja jest dobrym ćwiczeniem w tej praktyce. W szczególności zalecana jest medytacja Metta (medytacja miłującej dobroci).

Ten krok jest niezbędny do wykonania tego samego wieczoru, ponieważ wypełnia bolesne i surowe obszary psychiki miłością i akceptacją. 

Nie pomijaj tego, ponieważ będziesz mieć otwarte rany, w których wszystko może się przedostać, jeśli nie wypełnisz ich miłością.


WCIELAJ

Zajmij się swoim życiem, akceptując te cechy, realizując ich cel i niosąc im miłość. Wykorzystaj je do ciągłego doskonalenia się.

Uświadom sobie różnicę między identyfikowaniem swoich cieni a identyfikowaniem się z twoimi cieniami. Nie jesteście swoimi cieniami, nie jesteście swoimi pożądanymi cechami. Są tylko gośćmi. TY jesteś świadomością - świadomością - która decyduje, jak traktować tych gości.


INTEGRACJA

Kiedy nauczysz się kochać wszystko od siebie, można zyskać wielką moc i wolność.

Jesteś bardziej autentyczny, współczujący i odważniejszy dzięki odczuwaniu bólu i umiejętności pokochania „niepożądanego”. Możesz to wnieść do innych części swojego życia. Możesz kochać innych ludzi, kiedy pokazują ci swoje „brzydkie strony”. Kiedy się złoszczą. Kiedy na ciebie krzyczą. Możesz zobaczyć złoto ukryte w gniewie. 

Uświadom sobie, że możesz zostać doceniony za swoje cienie, a także doceniony za swoją autentyczność. Uwolnij myślenie o przetrwaniu polegające na „byciu akceptowanym” i wiedz, że możesz się rozwijać, pokładając wiarę we własnej prawdzie (w Bogu, w źródle, w sobie).

Co za ulga i uzdrowienie kiedy zacznie się kochać siebie za WSZYSTKO.

Pozwól sobie być sobą.

Pozwól sobie być sobą, aby zacząć poznawać siebie i w pełni wkroczyć w światło, przynosząc ze sobą swój cień. Z wdzięcznością dla twojego cienia za pokazanie ci, jak ewoluować swoją postać i tworzyć lśniące diamenty tam, gdzie kiedyś był węgiel. Uwielbiam węgiel, ponieważ jest on składnikiem, który tworzy najsilniejsze i najjaśniejsze diamenty. Uwzględnij ten ciągły proces w swojej stale ewoluującej doskonałości.Artykuł na podstawie własnego tłumaczenia strony:: https://consciousnessliberty.com/how-to-do-shadow-work-reclaim-your-authenticity/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz